Ako pridať používateľov na vašu stránku v nástrojoch Bing pre webmasterov

Môžete pridať používateľov na vašu webovú stránku v Bing Webmaster Tools a udeliť im rôzne úrovne oprávnenia.

Bing Webmaster Tools podporuje nasledujúce role:

Iba čítanie (Read only): Toto oprávnenie umožňuje používateľovi vidieť všetky funkcie a správy v rámci účtu, ale používateľ nemôže meniť nastavenia alebo pridávať iných používateľov.

Čítanie/Zápis (Read/Write): Toto oprávnenie umožňuje prístup a kontrolu na takmer všetkých funkciách v rámci Webmaster účtu. Ale s týmto typom prístupu používateľ nemôže pridávať iných používateľov.

Administrátor (Administrator): Toto oprávnenie umožňuje používateľovi ovládať všetky funkcie a funkcie, vrátane pridávania a delegovania kontroly novým používateľom.

Prehľad správy používateľov Správu používateľov (User management) nájdete v ľavej navigačnej lište v nástrojoch pre webmasterov (Webmaster Tools). Noví používatelia sa musia zaregistrovať v Bing Webmaster Tools pomocou Microsoft, Facebook alebo Gmail účtu. Keď sa nový používateľ zaregistruje, môžete ho (ako správca) pridať ako nového používateľa nasledovaním krokov uvedených nižšie:

  1. Zadajte e-mailovú adresu nového používateľa Microsoftu, Gmailu alebo e-mail spojený s účtom Facebook v poli E-mail.
  2. V rozbaľovacom menu Vyberte rolu (Select role) vyberte úroveň oprávnenia, ktorú chcete novému používateľovi udeliť.
  3. V poli Prístupový rozsah (Access scope) zadajte alebo upravte URL cestu, pre ktorú chcete novému používateľovi udeliť oprávnenie.
  4. Kliknite na tlačidlo Pridať používateľa (Add) a nový používateľ bude pridaný do zoznamu Používateľov a oprávnení.

Pridávanie používateľov do nástrojov pre webmasterov je dôležitou súčasťou správy webovej stránky a zabezpečuje, že môžete delegovať kontrolu nad účtom na iného používateľa, keď je to potrebné. Sledovanie používateľov a ich oprávnení je rovnako dôležité pre zabezpečenie bezpečnosti a ochrany vašej webovej stránky.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *